Працевлаштування
Будь-яке співбесіда – це новий досвід, який може виявитися корисним, навіть якщо ви не налаштовані змінювати роботу сьогодні. Це можливість оцінити себе, завести ділові контакти, вчасно усвідомити, що, можливо, засиділися на актуальному місці роботи, і вирішити, куди рухатися далі.
Співбесіда з потенційним роботодавцем – найважливіший, вирішальний етап на шляху до омріяної роботи. Ось десять порад експерта з підбору персоналу.
1. Найперша порада: готуватися
Не можна йти на співбесіду навмання. Необхідно ретельно підготуватися: вивчити інформацію про компанію, знайти відомості про людину, яка буде проводити інтерв’ю, продумати свою промову. У компанії про кандидата не зобов’язані нічого знати заздалегідь. Вся відповідальність за те, щоб справити правильне враження, показати себе адекватним, конструктивним, досвідченим професіоналом, лежить тільки на вас . Нерідкі ситуації, коли ідеальний кандидат лякався, затискався у незвиклій для себе ситуації і через це провалював співбесіду. Потрібно пам’ятати: перше враження не складається двічі, а це означає: треба зібратися і налаштуватися, щоб представити себе у найкращий спосіб, адже другого шансу не буде.
2. Розпочинаємо з розмови ні про що
Перші кілька хвилин поговоріть про погоду, про вуличний трафік, про що завгодно. Можна зробити комплімент офісу, відзначити вид з вікна, привітати з минулим Корпоративним святом. Це дозволить «розтопити лід», зняти загальну напругу, привернути увагу співрозмовника, заспокоїтися самому, не нервувати. Але не варто говорити про політику і релігію – ваші думки з інтерв’юером можуть не збігатися!
3. Не перетворюйте розмову на монолог
Буде неправильно відразу ж виголошувати заготовлену промову. Спочатку слід послухати співрозмовника та намагатися зрозуміти, з якими професійними та особистісними характеристиками людина їм потрібна. «Слухання» на першому етапі зустрічі має буті 80%, а «говоріння» – 20%.
Говоріть тільки те, що хочуть від вас почути!
4. Встановіть довірливі відносини
Будь-яка комунікація вже наполовину успішна, якщо встановлені довірливі відносини Модне зараз слово раппорт означає «динамічний стан, що виникає під час комунікації, при якому підвищується взаєморозуміння і створюється відчуття глибокої довіри». І ось цей неусвідомлений раппорт дуже важливий для успіху зустрічі. Інтерв’юер немов «приміряє» вас на свою компанію: наскільки ви «свій», «схожий» на нього, його колег і всіх співробітників, які поділяють інтереси і цінності компанії-роботодавця.
Для того, щоб людина, яка вас не знає, повірила вам і стала довіряти, необхідно говорити з нею однією мовою, одними словами. А для цього необхідно вміти слухати і чути.
5. Намагайтесь бути модератором бесіди
За допомогою грамотних питань можна так побудувати діалог, щоб вам було комфортно. Питання повинні бути «розумними»: про бізнес компанії, про стратегії, про шляхи досягнення цілей, прийнятих в компанії, про роль і очікуваному вкладі шуканого фахівця в реалізацію цих цілей.
6. Подбайте про зовнішній вигляд
Перше враження про людину формується в перші 30-40 секунд зустрічі.
Дружелюбне вираз обличчя, природність рухів і свіжий, охайний, презентабельний зовнішній вигляд – ось найважливіші фактори, що викликають симпатію співрозмовника.
На співбесіді необхідний діловий стиль.
7. Не поводьтеся, як сноб
На співбесіду ви приходите, щоб «продати» себе. Будьте контактні, охоче відповідайте на питання, фраза «прочитайте моє резюме, там все написано» не зіграє на вашу користь. У нас був приклад, коли інтерв’ю тривало буквально 5 хвилин. пропозицій і запитав, чому його можуть здивувати.
8. Будьте готові поділитися інформацією
Ведіть себе доброзичливо, відкрито, діліться інформацією. Не слід обурюватися, якщо задають питання про особисте життя. Роботодавець просто хоче бачити в вас надійного і постійного працівника. Але буває і зворотна ситуація, коли кандидат розповідає занадто багато особистої інформації, яка абсолютно не доречна. Необхідно у всьому знати міру.
9. Затоваришуйте з хорошим хедхантером
Дуже часто хороші кандидати не отримують роботу, бо ніхто їх не порекомендував. Слід шукати вакансії і за допомогою кадрових агентств. Грамотний хедхантер знає, як правильно презентувати кандидата, на що звернути увагу роботодавця, щоб він розглянув вашу кандидатуру. Крім того, якщо все-таки співбесіда пройшла невдало, він зв’яжеться з клієнтом, а потім проведе «роботу над помилками», надасть професійні поради.
10. Частіше ходіть на співбесіди
Кожне нове інтерв’ю – це досвід, за допомогою якого ви стаєте мудрішим, більш професійним і впевненим у собі.
Отже, найпоширеніші п’ять помилок здобувачів і як їх позбутися.
1. Орфографічні та пунктуаційні помилки.
Вони зустрічаються часто-густо. Люди, які приділяють достатньо часу складанню своїх резюме, швидше за все, не здійснюють друкарських помилок, тому що перед відправкою читають текст кілька разів. Щоб уникнути цих помилок, слід читати ваше резюме знизу вгору – це допоможе вам краще зосередитися на кожному реченні. Також можна попросити перечитати резюме своїх друзів або знайомих. Роботодавці інтерпретують друкарські помилки як неувагу до деталей і як нездатність піклуватися про якість.
2. Довжина резюме
Неправильно, якщо ваше резюме складається з більш ніж двох сторінок. Існує неписане правило: одна сторінка – на кожні 10 років свого досвіду роботи. Думайте про те, що головна мета резюме – це отримати запрошення на інтерв’ю, а історія вашого життя або невдале кохання мало кого цікавить. Якщо ваше резюме включає в себе тільки важливу, добре упаковану інформацію, це показує вашому потенційному роботодавцю, що ви вмієте розставляти пріоритети і синтезувати інформацію.
3. Складне форматування
Якщо ви хочете, щоб ваше резюме легко і зрозуміло читалося, то не використовуйте химерні шрифти і художні штрихи. Запам’ятайте кілька базових правил: розмір шрифту повинен бути не менше 10 пунктів, розмір полів – 0,5 дюйма (1,27 см), потрібно дотримуватися однакову відстань між рядками, акуратно вирівнювати таблиці і не забувати вказувати ваше ім’я та контактну інформацію на кожній сторінці. Краще за все використовувати чорний текст на білому тлі. Зберегти резюме у форматі PDF – теж непоганий варіант.
4. Розкриття конфіденційної інформації про попереднього роботодавця
Від 5% до 10% резюме містять конфіденційну інформацію про попереднього роботодавця здобувача. Це явна ознака того, що кандидати можуть розкрити комерційні секрети . Пишіть тільки про свої здобутки!
5. Відверта брехня
Ніколи не варто брехати в резюме. Люди часто злегка перебільшують свій трудовий стаж, результати навчання, приписують собі професійні досягнення – робити цього категорично не можна. Навіть якщо вас візьмуть на роботу, ви можете легко вилетіти з неї після додаткової перевірки!